Home artykuly Czy leczenie impotencji musi odbywać się u lekarza?

                   Impotencja to przykra dolegliwość, która spotyka coraz większą ilość osób w dzisiejszych czasach. To choroba, która dotyka już nie tylko panów w podeszłym wieku, ale z roku na rok coraz młodsi mężczyźni zaczynają narzekać na skutki uboczne tych jakże przykrych oraz przede wszystkim niekomfortowych dolegliwości.

Impotencja, która coraz częściej określana jest jako problemy z erekcją nie pozwala na współżycie, gdyż członek nie jest w stanie wejść w stan zwodu, ani też się w nim utrzymać. Z problemem nie należy od razu udawać się do lekarza, gdyż można spróbować naturalnych środków , a dodatkowo zmienić styl życia. Należy całkowicie wyeliminować używki, a więc papierosy oraz alkohol, koniec z niezdrowym odżywianiem się oraz stresem.

Poleca się picie naparów z żeń-szenia, jagody jałowca brazylijskiego, liścia pokrzywy, miłorząbu  i wielu innych. Jeśli metody te nie przyniosą pożądanych rezultatów należy niezwłocznie udać się do lekarza, który po wykonaniu powszechnych oględzin oraz przeprowadzeniu wywiadu zaleci odpowiednie leczenie. Przyczyna problemów z erekcją bardzo często ma podłoże psychiczne, a więc wizyta u psychologa, a czasem hipnoza pomagają zwalczać tę chorobę.

Jeśli to nie pomoże sięga się po środki farmakologiczne na receptę, wśród których najpopularniejszym lekiem na impotencję jest viagra. Niektórzy mężczyźni muszą zdecydować się na specjalne zastrzyki do ciał jamistych prącia bądź cewki, a w najbardziej skomplikowanych przypadkach niezbędna jest operacja. Impotencja to problem o którym panowie nie lubią mówić głośno, a w związku z tym tylko niewielki procent z nich udaje się do lekarza.

Szkoda, gdyż w dzisiejszych czasach metody walki z tą dolegliwością są na bardzo dobrym poziomie. Nie warto ukrywać się z tym problemem, gdyż może on przynieść wiele szkód, począwszy od zniszczenia związku, pogorszenia, a raczej całkowitego zaprzestania aktywności fizycznej oraz przede wszystkim spadku własnej wartości oraz samopoczucia.

Leave a Reply