Home artykuly Endorfiny – powód dla którego ćwiczymy.

                   Wykonywanie ćwiczeń może mieć wiele form oraz postaci, jednakże mają one przede wszystkim sprawiać przyjemność, a oprócz tego przynosić pożądane efekty, wśród których wyróżniamy zdrowsze oraz piękniejsze ciało, lepsza kondycja oraz samopoczucie.

Ćwiczenia mogą być wykonywane na dworze, jak popularny w dzisiejszych czasach street workout czy klasyczne bieganie, można również ćwiczyć na siłowni, gdzie oferta zajęć jest niezwykle bogata, przez taneczną zumbę, do body pump, którego specyfiką jest wykonywanie elementów cardio z dodatkiem ciężarów.

Wszystkie te ćwiczenia oraz treningi, a także wiele innych ma przynieść dla organizmu wytworzenie tak zwanych endorfin . Jeśli chcesz poprawić swoją potencję, lek kamagra na wzwód . Endorfiny są hormonem szczęścia, który zostaje generowany w momencie wysiłku fizycznego w organizmie człowieka. To właśnie dzięki nim ćwiczenia fizyczne, mimo iż męczą i powodują ból, zakwasy, pot, a czasem nawet łzy wywołują jednocześnie uśmiech na twarzy człowieka.

Szczęście, które zostaje uzyskane w taki sposób utrzymuje się długo oraz sprawia, że osoba ćwicząca pragnie podzielić się swoim szczęściem z całym światem, a więc zarażać uśmiechem przechodniów oraz pomagać innym. Osoby, które spędzają kilka godzin tygodniowo w aktywny sposób są zdania, że endorfiny uzależniają, a są one jednocześnie najzdrowszym uzależnieniem na świecie.

Warto więc poddać się temu jakże popularnemu trendowi w dzisiejszych czasach, który zakłada zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną jako element codziennego życia. Dodatkowo, należy wspomnieć, że trening, który zostaje wykonany na dworze jest bezpłatny, jedyne pieniądze związane będą z zakupem dobrego sportowego obuwia i cała masa endorfin zostanie wytworzona w czasie wysiłku zupełnie za darmo.

O endorfinach mówią głośno trenerzy personalni, osoby zajmujące się sportem i fitness, a także wszyscy, którzy posiadają nawet najmniejszą wiedzę na temat aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. Jaki płynie z tego wniosek? Zamiast godziny spędzanej każdego dnia przed telewizorem warto przebrać się w wygodny strój, sportowe buty i rozpocząć przygodę ze sportem, dzięki czemu cała masa dobrych emocji oraz przeżyć zostanie wyzwolona.

Leave a Reply